Konkurs "Kocham Internet" - uczniowie kontra nauczyciele

Bezpieczeństwo w globalnej sieci WWW jest najważniejsze. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbyły się 17 lutego 2011 r. na sali gimnastycznej.

Na początku zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym „Uczeń w Sieci”.

W dalszej kolejności uczniowie kl. VI przedstawili prezentacje multimedialne przygotowane pod kierunkiem p. pedagog:
1. „Internet – przyjacielem czy zagrożeniem dla ucznia” (Paweł Ziemba),
Kliknij, aby pobrać (PDF)
2. „Zasady bezpieczeństwa w Sieci” (Zuzanna Jaskółka),
3. „Zagrożenia w Internecie” (Zuzanna Jaskółka),
4. „Ja i Internet” prezentacja będąca analizą wyników ankiet przeprowadzonych wśród uczniów kl. IV- VI.

Następnie odbył się teleturniej uczniowie kontra nauczyciele "Kocham Internet". Po długich rozgrywkach ostatecznie zwycięska okazała się drużyna nauczycieli.

22 lutego w szkole odbyło się spotkanie z panią psycholog Barbarą Dziok, pt. „Czy Internet jest bezpieczny?”. Uczniowie brali w nim udział czynnie odpowiadając na zadawane pytania.

16.03.2011